producent serków twaróg - produkcja ZPM Dominik

Informacje o firmie

DUBNE_KROWY_1Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego "DOMINIK" Sp. z o.o. to jedna z niewielu prywatnych mleczarni w Polsce południowej.

Powstała w 1992 roku. Początki działalności firmy wiążą się wyłącznie ze skupem mleka od okolicznych rolników i jego obrotem hurtowym. Z czasem powstała linia do rozlewu mleka, następnie produkcji twarogu, śmietany i napojów mlecznych.

Wejście Polski do Unii Europejskiej stało się ogromnym wyzwaniem dla firmy aby sprostać unijnym wymogom i przepisom. Zakład został rozbudowany i całkowicie zmodernizowany. W roku 2003 firma zmieniła formę prawną i ze Spółki jawnej przekształciła się w Spółkę z o.o., a jej prezesem został Pan Janusz Dominik, który wraz ze swoimi rodzicami Zofią i Janem,
10 lat wcześniej kładli podwaliny firmy.

Dzisiaj "DOMINIK" Sp. z o.o. to zakład przetwórczy oraz duża hurtownia nabiałowa w Nowym Sączu, w której produkty własne uzupełniane są o najwyższej jakości szeroki asortyment produktów znanych i cenionych polskich producentów artykułów mleczarskich. Obecnie firma zatrudnia około 80 pracowników.

ZPM "DOMINIK" cieszy się opinią solidnego wytwórcy produktów mleczarskich, a logo firmy stało się swoistym "znakiem jakości", dobrze rozpoznawalnym na lokalnym rynku. Wraz ze zwiększeniem możliwości produkcyjnych zakładu poszerzył się również rynek zbytu. Nasze towary znane i cenione są dzisiaj nie tylko w Nowym Sączu i okolicach ale również w Krakowie, Myślenicach, Wieliczce Bochni, Brzesku, Gorlicach, Krynicy, Muszynie, Żegiestowie. A obszar oddziaływania ciągle się poszerza.

zakład: 18 443 21 29
hurtownia: 18 441 68 82