producent serków twaróg - produkcja ZPM Dominik

Łemkowyna

Stworzona przez nas marka ŁEMKOWYNA dedykowana jest klientom o wysokich wymaganiach jakościowych i wysublimowanych  potrzebach smakowych, poszukującym nowych, wartościowych produktów mlecznych,  jak również producentom mleka z terenów Łemkowszczyzny. Rozwijamy ją w dwóch liniach – jako produkt ekologiczny oraz produkt konwencjonalny.

IMG_4821m

Do produkcji Łemkowyny  używamy mleka skupionego od rolników prowadzących niewielkie gospodarstwa rolne, posiadające przeciętnie kilka krów, najczęściej rasy polskiej czerwonej lub jej krzyżówki. Wiele gospodarstw posiada certyfikat ekologiczny.                                           

W gospodarstwach tych zwierzęta otaczane są szczególną troską. Tradycyjnie karmione dają mleko o wysokich walorach odżywczych, bogate w sole mineralne, witaminy i tłuszcz mleczny, który jest najłatwiej strawnym tłuszczem pochodzenia zwierzęcego, a dodatkowo posiada przyjemny smak, dużą wartość odżywczą i jest doskonale zbilansowany pod względem składu.

To mleko, z którego można wyprodukować doskonałe wyroby mleczarskie. Marka Łemkowyna jest w zamyśle wyrazem uznania dla ciężkiej pracy rolników gospodarujących w trudnych obszarach górskich, ma być promocją czystych ekologicznie terenów, folkloru i kultury ludności Łemkowskiej.

Dla konsumentów natomiast, jest gwarantem najwyższej jakości i najlepszej tradycji mleczarskiej. Łemkowyna nie zawiera żadnych, nawet tych dozwolonych i powszechnie stosowanych w mleczarstwie dodatków. To czyste mleko, odpowiednio przetworzone, wzbogacone szlachetnymi szczepami bakterii mlekowych, a w przypadku kefiru dodatkowo mikroflorą grzybków kefirowych.

Atrakcyjne, estetyczne i praktyczne opakowania (280g – tzw. „dobra szklanka”), wykorzystujące w szacie graficznej aplikacje typowe dla folkloru Łemków zwracają uwagę
i przyciągają oko.

zakład: 18 443 21 29
hurtownia: 18 441 68 82